2013. október 25., péntek

Díjazták a Budapesti Operettszínház művészeit

Bordás Barbara kapta az Év operettszínésze, Szulák Andrea pedig az Év musicalszínésze díjat csütörtök este a Budapesti Operettszínházban, ahol A magyar operett napja alkalmából adták át a teátrum díjait.

    Az operettszínház és a Musica Hungarica Kiadó kezdeményezésére 2002 óta október 24-én, Lehár Ferenc halálának és Kálmán Imre születésének évfordulóján ünneplik a magyar operettet. Idén a Tisztelet Kálmán Imrének címet kapta a már hagyományos ünnepi gála, mert október 30-án lesz hatvan éve, hogy a híres magyar operettkomponista elhunyt.
    Hagyomány az is, hogy több kategóriában a magyar operett estéjén adják át a Budapesti Operettszínház elismeréseit és díjat.

Iratkozz fel a musicalhírek hírlevelünkre és ezzel be is neveztél játékunkba, amelyben rendszeresen musicaleseményekre szóló belépőket sorsolunk ki a feliratkozók között. FELIRATKOZÁS ITT.
   
Klasszikus operettek primadonnaszerepeiben nyújtott teljesítményéért az Év operettszínésze-díjat Bordás Barbara kapta, aki legutóbb Zerkovitz Béla Csókos asszonyának főszerepében mutatkozott be. Az évad musicalszínésze díjat a Ghost című musical Oda Mae Brown szerepében nyújtott teljesítményéért Szulák Andrea vehette át.
    Az Évad legígéretesebb ifjú művészének járó Marsallbot-díjat Brasch Bence érdemelte ki, akinek a tavalyi díjazott, Kocsis Dénes nyújtotta át a vándorbotot. A Musica Hungarica Kiadó az életműdíjat Bede-Fazekas Csabának, a Győri Nemzeti Színház művészének ítélte opera- és operettszerepeiben nyújtott teljesítményéért.
A Bársony Rózsi-emlékgyűrű, amellyel minden második évben a legígéretesebb szubrettet jutalmazzák, most Dancs Annamarit illette meg. Idén főigazgatói nagydíjat is átadtak, amelyet Kerényi Miklós Gábor, a Budapesti Operettszínház főigazgatója Kálmán Yvonne-nak, Kálmán Imre lányának adományázott a zeneszerző életművének ápolásáért és műveinek terjesztéséért.    A díjátadón Hammerstein Judit, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős helyettes államtitkára modern népszínháznak nevezte a Budapesti Operettszínházat.
    A magyar operett napja szervesen beépült a magyar színházi kánonba - mondta.
    A műfaj - amelyet korábban sokan temettek -, ma a teátrum jóvoltából él és virul itthon és a vendégjátékok révén a nagyvilágban. Lehár Ferenc, Kálmán Imre, Szirmai Albert, Ábrahám Pál munkásságával az operett műfaja felzárkózott az opera mellé. Plácido Domingótól Anna Netrebkóig világsztárok éneklik szívesen e dallamokat - tette hozzá  Hammerstein Judit.