A Dévény Anna Alapítvány nagykövete lett a művésznő. Minden kicsinek ajánlaná a módszert. Sokakat érintő problémák kezelhetők vele.
Miért vállalta a felkérést?
– Dévény Annát régóta ismerem a szüleim révén, mivel Panni néni az Operaházban is intenzíven jelen van. Ő „rakta össze” Wolf Katit is egy súlyos bokabalesete után. A kisfiamat és a kislányomat is elvittem hozzá egy-egy apróbb probléma kapcsán, hiszen ő mindenhez ért az emberi testtel kapcsolatosan. Láttam, hogy milyen eredményeket ér el, hogy nagyon súlyos esetekben, négy-öt hónapra született gyerekeknél is a teljes élet lehetőségét tudja megadni ezzel a mechanikus-stimulációs módszerrel.
A felkérés is ezen a személyes vonalon keresztül érkezett?
– Igen, és természetes volt, hogy ha tudok, segítek neki, és rengeteg kisgyereknek, akik korán vagy oxigénhiányos állapotban születtek. Végtelenül pozitív célt jelent ezt az alapítványt támogatni, mert tényleg százszázalékos gyógyulást tudnak nyújtani, nem csak néhány százalékkal javítanak az állapoton. Minden csak azon múlik, hogy idejében jussanak el a szülők hozzájuk.
Most, hogy képviseli is az alapítványt, jobban beleásta magát a módszerbe?
– Nem kellett, hiszen nem megtanulnom kell. A legfontosabb az, hogy az oxigénhiányos állapotban született csecsemő első pillanattól részesüljön a Dévény-tornában. Már az inkubátorban el lehet kezdeni a kezelést, azt a módszert, amelyet művelői éveken át tanulnak. Kell keresni valakit, aki tudja a módszert, szakavatott kezekbe kell helyezni a kicsiket.
Olyan fejlődést indíthat el a módszer, amilyenre egyébként nem is lehetne számítani.Hogyan segít majd az alapítványnak?
– Ezt most találjuk ki közösen. Január 30-án a Művészetek Palotájában lesz egy gálaműsor, amelyen én háziasszonyként fogok részt venni. A kultúrán keresztül szólítjuk meg a támogatókat. Az alapítvány akkor tud konduktorokat képezni, ha erre megvannak az anyagi lehetőségei.
Jótékonysági koncertet is terveznek?
– Persze, de a helyszínbérlés, a technika, a hangosítás is szükséges ehhez. Egyedül én kevés vagyok. De állok elébe szívesen, Zolival (Bereczki Zoltán, Szinetár Dóra férje – a szerk.) együtt.
Milyen gyakran találkozik olyan gyermekekkel, akiknek szükségük lenne a módszerre?
– Az az ijesztő, hogy mióta többször jártam az alapítványnál, egyre jobban felismerem az oxigénhiányos állapot tüneteit. Nagyon sok gyermek elszenvedi ezt, van, akinél van következménye, van, akinél pedig látszólag nincs, de a mozgáskoordinációja vagy koncentrációs képessége nem úgy alakul ki, ahogy kellene. Sok olyan tünet van, amelyről az emberek nem tudnak, és én sokszor észreveszem ezeket.
De nem csak súlyosan beteg gyerekeken segíthet a módszer – hisz ön is elvitte saját gyermekeit...
– Igen. Mivel a módszer idegeket stimulál, van egy olyan „mellékhatása” is, amely olyan fejlődést indít el, amilyenre egyébként nem is lehetne számítani. Négyéves kislányom is felismeri már a betűket, számokat, pedig senki sem várta el ezt tőle, és felmászik bárhová. Az ideális az lenne, ha minden édesanya vagy édesapa megtanulhatná a módszert, de mivel ez természetesen nem kivitelezhető, életben kell tartani az alapítványt, és segíteni a munkájukat, hogy minél több hozzáértő segíthesse a rászoruló gyerekeket.
Forrás: Metropol.hu
Névjegy
1976. december 17-én született Budapesten.
Édesapja Szinetár Miklós Kossuth-díjas rendező, édesanyja Hámori Ildikó Jászai Mari-díjas színésznő.
2001 óta a Budapesti Operettszínház tagja.
Szinkronszínészként is dolgozik.
Ismertebb szerepei: A padlás, My Fair Lady, Valahol Európában, Mozart!, West Side Story
Jászai Mari-díjas
Lájk, ha bejött a hír!
KLIKK!